Strona główna/Aktualności/Lekcja z preorientacji zawodowej

Lekcja z preorientacji zawodowej

12 Grudnia 2022
W minionym tygodniu w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach preorientacji zawodowej. Tym razem uczniowie naszej Czwórki spotkali się z Panią Edytą, która z zawodu jest stewardessą linii Wizzar. Celem spotkania było przede wszystkim zapoznanie uczniów z ciekawym zawodem oraz podniesienie ich samoświadomości w aspekcie planowania własnej ścieżki rozwoju zawodowego.
Pani Edyta w interesujący sposob zaprosiła uczniów w podróż do swojej pracy wykorzystując do tego, przygotowaną przez sobie, piękną prezentację multimedialną. W tej wirtualnej wycieczce naszym przewodnikiem okazał się pluszowy miś. Pani Edyta wraz ze swoim pluszowym towarzyszem opowiedziała i pokazała uczniom jak wygląda jej miejsce pracy oraz na czym ono dokładnie polega. Uczniowie dowiedzieli się jakie wymagania należy spełnić aby zostać stewardessą/stewardem oraz mieli także okazję zobaczyć jak wygląda strój służbowy. Uczniowie przekonali się jak wbrew pozorom wymagający jest to zawód i jakie trzeba mieć predyspozycje zarówno fizyczne , jak i psychiczne. Nasz gość zwrócił uczniom szczególną uwagę na znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, która jest niezbędna do pracy w zawodzie stweradessy oraz sprawność fizyczną, w tym bardzo dobrą umiejętność pływania, a także znajomość matematyki. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań, na które nasz gość odpowiadał z uśmiechem i cierpliwością. Pani Edyta pokazała nam wszystkim, że praca na pokładzie samolotu nie należy do łatwych, ale przynosi wiele satysfakcji. W trakcie spotkania Gość uświadomił dzieciom jak we współczesnym świecie ważna jest nauka.