Strona główna/Aktualności/Udział w programach profilaktycznych

Udział w programach profilaktycznych

10 Grudnia 2022
„Cukierek”, „Debata”, „Nie daj złapać się w sieć”, - to programy profilaktyczne które dziś w Naszej Szkole w klasach 3a, 3b, 4a i 5a zostały przeprowadzone przez Ośrodek Terapii Uzależnień w Bogucinie. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, oraz ochronę dzieci przed zagrożeniami współczesnego świata. Do takich zagrożeń należą także, uzależnienie od Internetu i cyberprzemoc. Podczas zajęć uczniowie, przypomnieli sobie jak ważne jest zachowanie dystansu w sytuacji spotkań z nieznajomymi Nam osobami.
Warsztaty przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w całym spotkaniu, wysłuchali bajki, brali udział w ćwiczeniach i zabawach. Był to dla wszystkich wspaniały czas na integrację zespołu klasowego.