Strona główna/Aktualności/„Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.” - (..)

„Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.” - Denis Didero

24 Kwietnia 2024
W 2024 roku obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadły w naszej szkole na
23 i 24 kwietnia. To ważna data dla każdego bibliotekarza i miłośnika książek.
Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała kreatywne zajęcia „Pocztówka dla biblioteki z okazji jej święta”. Uczniowie wydrapywali patyczkiem kontury liter „BIBLIOTEKA” następnie ożywiali litery. Odbył się też Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klasy IA, „Mały mistrz czytania”.
Miło nam poinformować o wynikach konkursu. Małymi Mistrzami Czytania okazali się:

Bruno Grochowalski
Wiktor Klepacz
Bruno Szymanek

Uczestnikom serdecznie dziękujemy, a naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!