Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie w plenerze

Narodowe Czytanie w plenerze

9 Września 2024
6 września 2024r. uczniowie klas V, VI i VII, wraz z gośćmi: p. Jakub Kużdżał - Radnym Rady Powiatu Będzińskiego oraz
p. Patryk Trybulec Radnym Rady Miejskiej w Czeladzi, brali udział w 13 odsłonie Narodowego Czytania - objętej honorowym patronatem pary prezydenckiej.
Goście i uczniowie Czwórki, czytając ten trudny tekst, odkrywali na nowo jedno z największych dzieł literatury polskiej - „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
„Kordian” to dzieło pełne emocji, symboliki i głębokich przemyśleń. Wspólne czytanie tego tekstu stało się doskonałą okazją do rozmów o narodowej tożsamości, historii oraz wartościach, które kształtują nasze społeczeństwo.
Wrześniowy, słoneczny dzień był doświadczeniem pełnym głębokich przemyśleń i wzruszeń.

Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnym świętowaniu czytelnictwa!