Strona główna/Aktualności/Migać każdy może?

Migać każdy może?

10 Stycznia 2024
 
8 stycznia 2024r. w murach Czwórki mieliśmy ogromną przyjemność gościć fantastycznych uczniów i cudownych nauczycieli z Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach. Uczniowie klasy 5a mieli okazję wziąć udział w innowacji pedagogicznej "Migaj i baw się razem z nami. Poznajemy Kulturę Głuchych".
Innowacja ta to autorski program nauki polskiego języka migowego, wspomagającego rozwój mowy i języka dzieci z wadą słuchu oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Program ukierunkowany jest na zapoznawanie dzieci i młodzieży z aspektami kultury głuchych, a także rozwijanie kompetencji językowych z zakresu polskiego języka migowego.
Zajęcia miały formę warsztatów. Dzieci z obu szkół współuczestniczyły w różnych zadaniach. W oparciu o przedstawione scenki uczniowie stworzyli piękne plakaty, a w podsumowaniu nauczyli się śpiewać i migać piosenkę. Poniżej zdjęcia i filmy przedstawiające to wydarzenie.
Dziękujemy autorkom projektu za cudownie spędzony czas oraz umożliwienie nam kształtowania postawy otwartości wobec drugiego człowieka.
 
Galeria zdjęć: Migać każdy może?
do góry