PODSTAWOWE ŚWIADCZENIA STOMATOLOGICZNE

Uczniowie czeladzkich szkół podstawowych mają możliwość bezpłatnego korzystania ze świadczeń stomatologicznych w gabinecie „Baby Dent” z siedzibą w Czeladzi przy ul. Mickiewicza 27.

Pracownicy gabinetu stomatologicznego zapraszają rodziców lub opiekunów prawnych
do kontaktowania się z rejestracją pod numerem telefonu: 791 731 120, w celu ustalenia wizyty.

Gabinet jest czynny w następujące dni i godziny:

• wtorki w godzinach od 17:00 do 20:00,
  • środy w godzinach od 14:00 do 20:00,
  • czwartki w godzinach od 9:00 do 12:00.

Świadczenia stomatologiczne udzielane są w ramach kontraktu NFZ. Pełen zakres usług określa rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

Prosimy, aby na umówioną wizytę zabrać legitymację szkolną.

Podstawą prawną jest art. 12 ust. 3 Ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 roku o opiece zdrowotnej nad uczniami.

SZCZEPIENIA

Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki - konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

• mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
  • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,
  • na profilu #SzczepimySię,
  • a także pod numerem infolinii 989.

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Szczepienia uczniów w wieku  powyżej 12 lat.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień uczniów w wieku powyżej 12 lat. Ważnym elementem materiałów przygotowanych przez MEiN są rekomendacje dla rodziców. Do szczepienia przeciwko COVID-19,  wymagane jest  złożenie deklaracji oraz zgody przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), wyrażonej na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem oraz rekomendowana obecność ustawowego opiekuna.

Niezbędne materiały informacyjne oraz  List Ministra Zdrowia na temat szczepień uczniów  dostępne są na:

List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.

Kategoria: Powiązane pliki [4]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
png 2021-09-06 Szczepienia_uczniów_w_wieku_12-18_lat_-_rekomendacje_dla_rodziców_-_plakat_informacyjny.png