Świetliczaki na tropie

Świetliczaki na tropie zagadek to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, w którym nasi uczniowie biorą udział.

1. Zadanie pierwsze pt. "Piła czy młot, czyli po co rybom narzędzia... zostało w pełni zrealizowane. Uczniowie na zajęciach świetlicowych poznali najdziwniejsze ryby występujące w wodach całego Świata. Wykonali też cudowne prace plastyczne.

św

2. Świetliczaki uczestniczyły w kolejnych zajęciach Akademii Świetlicowej pt. "Czy szewc bez butów chodzi?". Poznali ginące lub rzadko wykonywane już zawody. Następnie, wykorzystując zdobyte już informacje, uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem "Introligator". Pytania w krzyżówce były ściśle związane z zawodami.

św

3. W ramach projektu Świetliczaki na tropie…zostało wykonane kolejne zadanie pod tytułem „Czym pachną pory roku”. Dzieci rozmawiały o kwiatach charakterystycznych dla różnych pór roku, a pani przedstawiła im ich symbolikę. Potem uczniowie wykonali prace plastyczne - portret Fridy Kahlo.