Strona główna/Projekty i programy/Projekty i programy/Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

śm

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 4  po raz drugi  przystąpili do programu  „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Jest  to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów.

Korzyści płynące z przystąpienia do akcji to:

• możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę
  • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci
  • w zależności od uzbieranych kilogramów szkoły mogą otrzymać różne nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.