2023/2024

DODATKOWE  PROJEKTY REALIZOWANE W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH Z WYCHOWAWCAMI w SP4 W 2023/2024

KL

Nauczyciel realizujący

Tematy, uczestnicy, okres realizacji -proszę wpisać pełną oryginalną nazwę  np.

1A

Kornelia Sobczyk

Joanna Falkus

Projekt Uniwersytetu Dzieci z klasą "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?" (dedykowany dla klas I) - bieżący rok szkolny.

2A

Ewa Golec

Projektu Uniwersytetu Dzieci z klasą “Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”(przeznaczony dla klas I-IV) - bieżący rok szkolny

Międzynarodowy projekt edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne - bieżący rok szkolny

3A

Paulina Kopeć

Projekt Uniwersytetu Dzieci z klasą ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” (przeznaczony dla klas I-III) - bieżący rok szkolny.

4A

Edyta Wądołowska

Uniwersytet dzieci- Lekcje z klasą- jak odczytywać emocje? (projekt dla klas 4).

4 B

Katarzyna Janikowska

5A

Anna Borzęcka

Uniwersytet Dzieci: “Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych”

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie

6A

Magdalena Tyrała

Uniwersytet Dzieci: “Ja w świecie emocji”

7A

Aleksandra Brych

Projekt Uniwersytet Dzieci w Klasie - “Ja w świecie emocji” (projekt dla klas VII) bieżący rok szkolny.

Realizują wszyscy nauczyciele w świetlicy szkolnej

L.P.

TEMAT/NAZWA PROJEKTU

KLASA/GRUPA UCZESTNIKÓW

OKRES

REALIZACJI

NAUCZYCIELE KOORDYNATORZY

Świetliczaki na tropie…

Katarzyna Matyjaszczyk

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- ,, Luźne lekcje z naukowcami”

Międzyszkolna wymiane kartek świątecznych

listopad/grudzień

Katarzyna Matyjaszczyk

Ogólnopolski Projekt Edukacyj- ,, Kreatywne Dni Nietypowe”

Joanna Zawadzka/ Katarzyna Matyjaszczyk

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ  ( w ramach GDD)

KL

TEMATYKA /RODZAJ ZAJĘĆ

NAUCZYCIELE REALIZUJĄCY ZAJĘCIA

1A

Zajęcia rozwijające kreatywność poświęcone zostaną realizacji projektu Uniwersytetu Dzieci z klasą "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?" (dedykowany dla klas I) - bieżący rok szkolny. Na zajęciach uczniowie będą obcowali z nauką, poszerzali wiedzę na temat świata, który je otacza, wykonywali prace plastyczno - techniczne, nabywali umiejętność pracy z własnymi emocjami i zmysłami. Ponadto, realizowane będą zajęcia z obszaru SI, jogi dla dzieci, technik plastycznych, malarstwa.

Kornelia Sobczyk

Joanna Falkus

2A

Zajęcia rozwijające kreatywność poświęcone zostaną realizacji projektu Uniwersytetu Dzieci z klasą “Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” Projekt jest przeznaczony dla klas II-IV. Podczas lekcji uczniowie będą pracować zespołowo, poszukiwać kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawać, co czują inni. Dzięki temu wzmocnią umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji.

Ewa Golec

3A

Zajęcia rozwijające kreatywność poświęcone zostaną realizacji projektu Uniwersytetu Dzieci z klasą ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” Projekt przeznaczony jest dla klas I-III. Podczas lekcji uczniowie poznają prawa panujące w naturze oraz przekonają się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznając wiele gatunków roślin i zwierząt przekonają się, dlaczego warto szanować przyrodę.

Paulina Kopeć

4A

Laboratoria Przyszłości: zajęcia z długopisami 3d i robotów Photon

4 B

Laboratoria Przyszłości: zajęcia z długopisami 3d i robotów Photon

5A

Laboratoria Przyszłości: zajęcia z robotyki i konstruowania modeli: LEGO Spike Essential

6A

Zajęcia rozwijające kreatywność obejmować będą tematykę z gier zespołowych. Uczniowie uczestniczyć będą w grach i zabawach doskonalących technikę gier zespołowych.

Laboratoria Przyszłości: zajęcia z robotyki i konstruowania modeli: LEGO Spike Prime

Magdalena Tyrała