lab

     Laboratoria Przyszłości - wsparcie dla szkół                            lab

Szkoła Podstawowa nr 4 w Czeladzi w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów #LaboratoriaPrzyszłości otrzymała wsparcie finansowe w wysokości

60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

źródło: https://www.gov.pl/web/laboratoria

#LaboratoriaPrzyszlosci to inicjatywa edukacyjna, której  misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu w szkole pojawią się między innymi: drukarka 3D, mikrokontrolery,  sprzęt do nagrań, nagłośnienie i inne nowoczesne wyposażenie!

Wyposażenie potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności które uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko  w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

 #LaboratoriaPrzyszlosci umożliwią naszym uczniom dostęp do nowoczesnych technologii w dzisiejszym cyfrowym świecie. Dzięki Programowi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczną wiedzę, rozwijać umiejętności  manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. #LaboratoriaPrzyszlosci  to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Laboratoria Przyszłości - film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=bY7JTuDc6D0&t=11s

 

 

 

 

do góry